Zábava cez horúčavy? Na kúpaliskách, vonku, na festivaloch, či v kine

Leto 2016 bude horúce. To je jasné už v týchto dňoch. Vyzriete von a idete sa spotiť v priebehu pár sekúnd. Zabaviť sa dá rôzne a tu je hneď niekoľko tipov kde a prečo.

teplo a voda

1. Pri vode

Lebo schladí, zaplávame si a voda skrátka k letu patrí. Keď sa priveľmi potíme, vieme sa toho zbaviť vodou a tá vie zakryť aj neželané reakcie, keď je na pláži naozaj dusno a veľa pekného. Kúpalísk máme veľa, dokonca aj také, ktoré nemajú dobrý marketing, ale výborné služby. Aj predražené prehnané akvaparky majú teraz plno. V Bratislave napríklad len málo ľudí vie, že akvapark do 30 kilometrov nie je len ten v Senci.

2. Na dovolenke

Už čo i len jedna horská túra spraví veľa. Obohatí ducha, posilní nohy a pomôže Slovensku. Pomáhať vlastnému turizmu nie je na škodu. Peniaze zostávajú na Slovensku. Priznajte si, že nepoznáte Slovensko stále tak dobre, aby ste vedeli hneď hovoriť o konkrétnych krásnych miestach a porovnávať ich?

3. V práci

To nie je vtip. Aj v práci sa dá zabávať. Je otázkou času, kedy z práce zmiznú tí, ktorí sú vo vedení a môžu si to dovoliť. Na dovolenky odídu šéfovia a riaditelia. Je im skrátka teplo a tak neprídu. A keď nie je kocúr doma, myši majú hody.

4. V kine

Kino, otrepané miesto pre rande, ale stále výborným miestom zábavy momentálne láka na parádne filmy. Warcraft III, alebo očakávaný Deň nezávislosti 2, no prekvapiť vás celkom môže aj komédia Prázdniny all exclusive, ktorá ani nie je z Hollywoodu, ale z Francúzska, odohráva sa v Brazílii a niekoho môže pobaviť až príliš. Kino voľte keď je brutálny hic a oceníte trochu klimatizovaného priestoru so stálou teplotou.

5. Festivaly

Letné festivaly k letu patria. Sú aj takí, ktorí sa celý rok tešia len na to. Zafajčené, nehygienické, smradľavé, rozmočené, sem tam agresívne, no nakoniec jedinečné, plné hudby a zábavy, priateľov, nových stretávok, prípadne sexu. Každý festival je iný.

6. V záhrade pri dobrej knihe

Sedieť v tieni a užívať si nejaký príbeh v nejakej dobrej knihe je pre veľa z nás stále ideálom oddychu počas tepla. Náramnú zábavu zažijete s nespočetne veľkým množstvom kníh. Vydavateľstvo IKAR síce nejaké zaujímavé v júni vydalo, no zopár skvostov vrátane Mechanického pomaranča sa chystá až na júl.

7. Vyrazte na bicykel

Nie, to nie je propaganda bicyklovania. Bicykel je naozaj výborná vec. Spaľuje tuky, tvorí svalovinu, posilňuje telo, prepravuje nás z jedného miesta na druhé a spoznávame vďaka nemu viac okolo seba. Bicykel je super. Väčšina cyklistov ani netuší nič o predpisoch, ktoré sa ich týkajú, ale to nikomu nekazí radosť zo šliapania do pedálov. Elektrobicykel ešte viac, síce je drahší, ale je to zaujímavý vynález. Fajn sú aj korčule, alebo povedzme skike, čo je hybrid lyží a korčulí. A ak nie sú kolesá pre vás to pravé, tak si pokojne berte rogalo, ale hlavne neseďte doma.