Dodržiavať pitný režim nie je ľahké: Takto to pôjde lepšie

Nielen v čase letných horúčav, ale aj teraz, keď teplé dni sú len zbožným prianím, potrebuje ľudský organizmus dostatok tekutín. Určite to poznáte sami, dodržiavať pitný režim nie je vždy najjednoduchšie. Preto máme pre vás niekoľko tipov, ako na pravidelnú dávku tekutín nezabúdať.

Pitný režim

Tekutiny vždy pri sebe

Skvelým spôsobom, ako sa v chladnejších dňoch nezabudnúť napiť, je, že máte vždy po ruke pohár, prípadne fľašu vody. Je to vhodné najmä v prípadoch, ak sa neviete ani na chvíľku odpútať od práce. Ak ste v teréne, fľaša s vodou by mala byť neoddeliteľnou súčasťou vašej kabelky. Ani neviete, ako dobre vám padne.

Programy na pripomínanie

Pre notorických zábudlivcov sú dnes už k dispozícii aj rôzne programy a aplikácie, ktoré vám doplnenie tekutín jednoducho pripomenú. Aby však mali zmysel, je potrebné ich nasledovať, nielen posúvať pripomienku.

Ovocné čaje namiesto presladených nápojov

Hoci ideálnym nápojom je čistá nesýtená voda bez akýchkoľvek úprav či doplnkov, nie každý si ju dokáže vychutnať. A to najmä, ak jej má vypiť väčšie množstvo. Vtedy je na mieste nájsť nejaký kompromis. Sladké nápoje s nadbytočným množstvom cukru však viac uškodia ako pomôžu. Po vypití sladkého nápoja sa budete cítiť ešte viac smädní a navyše prijmete prázdne kalórie.

Vhodnou možnosťou na spestrenie pitného režimu sú napríklad ovocné čaje. Samozrejme, nesladené, možno len ochutené trochou medu. Ovocné čaje však chutia aj bez prídavkov sladidiel, takže do tela dostanete dávku tekutiny aj príjemnou cestou.

Nedobiehajte, čo ste nestihli

Niektorí ľudia majú tendenciu po príchode z práce usilovať sa dobehnúť pitný režim. To sa však vôbec nevypláca. Navyše takéto riešenie vám len prinesie nepríjemné pravidelné nočné budenie sa a cestu na toaletu. Dajte si záväzok, že každú hodinu vypijete pohár vody. Postupne si vybudujete rutinu a problém s nedodržiavaním pitného režimu bude minulosťou. Vo všeobecnosti je dobrou radou piť pravidelne a nie len vtedy, kedy sa prihlási o slovo pocit smädu.

Foto: Bigstockphoto