Kolieskové lyže, letný hit, ktorým si zalyžujete na asfalte a tráve

Viete čo sú zač kolieskové lyže? Na prvé počutie ide o zvláštnosť, no nakoniec je to celkom zábavná a lákava športová vecička, ktorú stojí za to vyskúšať. Kým lyže vás obmedzujú na dobrú snehovú prikrývku a zimu, kolieskové lyže použijete v každom počasí, len na snehu príliš nie. Nahradíte si nimi bežky v lete a pokojne aj zjazd z kopcov. Priekopníkom v oblasti kolieskových lyží je Skike, značka zo Škandinávie sa dostávala pomaly aj na náš trh.

Skike kolieskové lyže

Kolieskové lyže Skike každým rokom lepšie

Ich konštrukcia sa každým rokom vylepšuje. Je to vidieť, pretože ide o pomerne mladú vychytávku a aktuálne modely Skike obsahujú niekoľko zaujímavých funkcií.

S čím musí počítať jazdec? S dvoma kilogramovou lyžou na jednej nohe, čo je menej ako pri klasickej lyži, či bežke. Kolieska na lyžiach sú vždy dve a pre čo najlepšie vlastnosti na teréne sú kolieska nafukovacie. V prvom rade ide o pomôcku, ktorú využije každý milovník turistiky a športu zároveň. Zvládajú štrkové cesty, prašné cesty, aj trávnatý terén. Súčasťou výbavy sú palice, pre zaistenie lepšej stability a na odrážanie na rovných cestách. Skrátka bežky v lete. Cena kolieskových lyží sa pohybuje okolo 350 EUR. V ponuke ich má TopSki.sk

Na vysvetlenie vlastností je dobré pozrieť si video.