Najväčší „vreckový“ nožík na svete má 87 nástrojov a 141 funkcií

Nožiarska spoločnosť Wenger pred časom vytvorila nôž, ktorý síce patrí do kategórie vreckových nožov, no v skutočnosti by ste si ho do žiadneho vrecka na nohaviciach a ani na kľúče pravdepodobne nedali. Wenger, známy výrobca vreckových nožov, ktorý v súčasnosti patrí pod Victorinox, ešte známejšieho a významnejšieho výrobcu vreckových nožov švajčiarskej osvedčenej kvality, chcel šokovať.  Úspešne sa mu to podarilo modelom Wenger 16999 Swiss Army Knife Giant, ktorý v sebe kombinuje neuveriteľných 87 nástrojov s 141 funkciami.

Extrémny nôž, Wenger Swiss Army, najväčší vreckový nožík

Veľký vreckový nožík, ktorý v skutočnosti nie je vreckový, v sebe kombinuje niekoľko druhov a čepelí nožov, pilníkov, brúsok, lupy, klieštikov na nechty, ihly, skrutkovačov, klieští, kľúčov, kombinačiek a niekde na záver to má aj otvárač na fľaše. Súčasťou je napríklad aj odizolovač drôtov, držiak optických vlákien, šidlo, magnetický držiak bitov, svietidlo a ešte mnoho iného. Jeho počiatočná cena bola 2100 dolárov a vzhľadom na obmedzený počet sa stal vyhľadávanou zberateľskou raritou.

Victorinox

Nožiarska spoločnosť Victorinox, ktorá je majiteľom značky Wenger, je jediný dodávateľ nožov pre švajčiarsku armádu a taktiež do armád ďalších krajín. Najznámejšie sa stali v USA vďaka popularite a využitiu v americkej armáde. Značka sa objavuje v televízii, typické sú pre ňu červené nože s bielym krížom na štíte. Wenger využíval tento motív tiež, no kríž ukrýval v zaoblenom štvorci.