Zoznam najlepších miest na surfovanie na Bali

Bali nie je len tropickým únikom a miestom medových týždňov, ale aj rajom pre surférov. Bali a okolité ostrovy ponúkajú úžasné pláže, kde si prídu na svoje začiatočníci i profesionáli. Na to, aby ste si však vedeli vybrať to správne miesto, mali by ste poznať charakter vĺn. Máme pre vás preto zoznam štyroch najkrajších pláží, ktoré sme pre vás odstupňovali tak, aby ste si dokázali vybrať tú najvhodnejšiu pre vás.

bali-plaz

Pláž Kuta: začiatočníci

Najvhodnejšou plážou pre začiatočníkov je pláž Kuta, kde si môžete svoje praktické zručnosti vyskúšať a vytrénovať. Pláž je v blízkosti Legian, centra turistického a nočného života. Preto je pláž neustále plná ľudí. Neveľmi silný príliv a priemerná výška vĺn zabezpečujú, že práve Kuta je najvhodnejším miestom pre málo skúsených surférov. Výhodou je, že na pláži je vždy veľa plavčíkov, ktorí sa starajú o bezpečnosť návštevníkov. Navyše je možné absolvovať tu lekciu surfovania. Ak ste úplní začiatočníci a zvládnete tunajšie surfovanie, tak tipovanie na výsledky, napríklad na bet365, bude pre vás hračka.

Pláž Canggu: začiatočníci až pokročilí

V porovnaní s plážou Kuta je Canggu o trošku viac náročnejšia. Veľkú rolu tu však stále zohráva sila prílivu, pretože počas silného prílivu môže byť výzvou i pre tých najskúsenejších. Je obľúbeným miestom pre skúsených surférov i pre začiatočníkov, nakoľko ide o kombináciu morských vĺn prerušovanú útesmi typickými rozbitými vlnami, ktoré neskúsení surfér určite ocenia. Zvyčajne je tu je v porovnaní s Kuta oveľa menej ľudí. Je tu stánok s občerstvením, kde si môžete dopriať menší snack.

Pláž Keramas: pokročilí až experti

Kedysi skryté tajné miestočko Keramas je dnes jednou z najpopulárnejších surférskych pláží. Je to oblasť vhodná najmä pre profesionálnych surférov, pretože návštevníkom sľubuje neustály príval niekoľkometrových vĺn, až pokiaľ na ne nezačne vplývať vietor na pevnine. Oproti ostatným plážam je táto menej zaľudnená. Preto ak hľadáte vlny svetovej triedy bez toho, aby ste s niekým museli bojovať o priestor na postavenia sa na vlastný surf, Keramas je tým najvhodnejším miestom.

Bali pláže

Pláž Padang-Padang: experti

Pláž Padang-Padang je pravdepodobne najslávnejšia surférska pláž na Bali. Nachádza sa na Bukit Peninsula oproti mostu Padang Padang. Často tu bývajú najrôznejšie súťaže v surfovaní, no charakter tejto pláže je dosť nebezpečný, a preto je vhodná výlučne pre expertov. Vlny totiž mávajú od 1,2 do takmer štyroch metrov, pričom naozaj neodporúčame pri veľkých vlnách do vody vôbec vstupovať. Ako v predošlých prípadoch, aj na pláži Padang-Padang sú vlny rôznorodé a pokiaľ budete mať šťastie, môžete vystihnúť vhodné podmienky aj pre začiatočníkov.