Pepek námorník na ostrove Malta: atrakcie pre rodiny s deťmi

Ostrov Malta leží priamo pod Sardíniu, no predsa je samostatnou krajinou s mimoriadne bohatou históriou. Priláka mnohými pravekými pamiatkami, no turistu, ktorý prichádza za zábavou a s deťmi môže najviac zaujať Popeye Village. Dedinka známej rozprávkovej postavičky Pepka námorníka, v roku 1980 sfilmovalo štúdio Walt Disney a do hlavnej úlohy postavilo Robina Williamsa.

Dedinka Pepka námorníka

foto: zaujímavé novinky

Pre nakrúcanie tohto filmu si ale nevybrali Hollywood, ale skutočné more, skutočnú zátoku, len mestečko, ktoré predstavovalo pokrivené prístavné mesto Seethaven, v ktorom je všetko zdanené, museli postaviť.

Filmárske kulisy ako atrakcia

Filmárske kulisy, jednotlivé stavby a miesta, dnes slúžia ako atrakcia. Je to už takmer 40 rokov, odkedy padla posledná klapka a aj dnes tu môžete nájsť filmárske osvetlenie, techniku, ktorú tu filmári ponechali. Zároveň pôvodné predmety, aké sme mohli vidieť vo filme, posteľ hlavného hrdinu a celé ulice pozmenené rekonštrukciou a bujnejšou vegetáciou. Udržiavaný miestny chodník dovolí prechádzať kočíkom a malým deťom a spoznávať jednotlivé stavby, z ktorých je každá absolútne iná ako ostatné.

Pepek námorník Popeye village, ZN.sk

Ulica v dedinke, foto: Zaujímavé novinky

Je to zámer. Miesto je tak pestré a atraktívne aj pre fotografovanie. Priamo pod mestečkom je pláž a prístavisko pre člny, ktoré sú súčasťou prehliadky. Prehliadka na člnoch nepremáva na jar a v lete 2018. Pozrieť si môžete budovy, ktoré sú múzeom Pepka námorníka a mnohých predmetov s jeho podobizňou, premietanie filmu, alebo nakúpiť v predajni suvenírov. Ostatné budovy sú skôr určené na navštívenie a obzeranie. Väčšina z nich sa naozaj objavila aj vo filme samotnom, prípadne sa ich využitie plánovalo. Napriek tomu, že ide o kulisu, sú budovy veľmi dobre zachované a aj ich konštrukcia bola často krát dostatočne pevná, aby neposlúžila len na pár týždňov, či mesiacov nakrúcania.