Naštvaný zamestnanec písal v práci denník, vznikla kniha o ľudskej hlúposti

Miroslav Zuberec si musel na pracovisku vytrpieť naozaj čudesné príhody. To, čo bežne ľudia zažívajú medzi kolegami a pod vedením riaditeľov, si zväčša nechávame pre seba. Niekde si svoje zážitky zapíšu, no Miro tie svoje vydal ako eknihu. Nazval ju v skutku originálne, Denník nasr… zúfalého zamestnanca. Ako veľmi zúfalý pri písaní bol?

kancelária

Kniha od frustrovaného a nespokojného zamestnanca

Už úvod knihy sa prihovára k čitateľom popisujúc okolnosti jej vzniku. Autor poodhaľuje fakt, že vznikala priamo počas samotných udalostí. Rozpisuje sa o troch kľúčových postavách, hoci nevynecháva ani štvrtú rozhodujúcu postavu, samotného riaditeľa. Nič na veci nemení fakt, že ide o známu spoločnosť, len jej meno autor utajil. Čo na tom, že ide o značku, ktorú každý na Slovensku pozná? Aj na takomto mieste sa môžu objaviť blázni, ktorý vytvárajú teror na pracovisku. Teror na pracovisku pritom nie je ničím neobvyklým v polovici pracovísk u nás. Preto môže byť čítanie denníka zúfalého zamestnanca zábavné, aj smutné zároveň. Pre niekoho určite aj povedomé, hoci otázne je, či si ho bude čítať z pozície podobnosti na obeť, alebo podobnosti na tých bláznov o ktorých je reč.

Zdá sa to neuveriteľné, ale každá jedna z postáv naozaj existuje. Pán Gunár s hlúpym menom a ešte hlúpejším správaním je hrdinom za každých okolností. Pomáha si neustálymi klamstvami a je v nich doslova utopený na toľko, že sa sám neorientuje v tom, v čom klame. Pani, ktorú spomína ako prvú, je tiež číslo, doslova tlačenka, o ktorej hlúposti sa však aj vedenie dozvie veľmi skoro aj keď už neskoro. Do tretice sa objavuje celkom iná tlačenka, syn obchodného partnera, ktorý prejavuje prvky psychopatie a vyvoláva husiu kožu. Kolujú samozrejme o ňom nejaké fámy, no to najhoršie sa objavuje práve v kancelárii, kde ho pridelili. Zhodou okolností v kancelárii autora tejto knihy.

Denník nasr… zúfalého zamestnanca je trpký príbeh, bez zásadnej gradácie, pretože ide o denník, ktorý neustále prináša na hlavu postavené príbehy, drobné, veľké, na seba nadväzujúce, aj také, ktoré nemajú nič spoločné s iným dňom. Vďaka Google Ebooks ukážke máme aj my lepšiu predstavu o šialenstve, o ktorom knižka píše.

V predaji  každého dobrého predajcu ekníh:

Na Slovensku:

V Českej republike: