V Nigérii zatkli kozu za krádež auta, uverili totiž mágii

V januári 2019 svetové médiá zaujala správa podľa ktorej bola v Nigérii zatknutá koza za krádež automobilu. Takto podaná správa naozaj vyznieva komicky. Najmä kto v normálnom civilizovanom veku by si dovolil myslieť, že koza naozaj dokázala ukradnúť auto? Krádež vozidla Mazda 323 však mala aj trochu magický podtón.

koza

Koza ako hlavný podozrivý

Polícia na mieste činu zadržala len jediného páchateľa a to kozu. S plnou vážnosťou sa však predpokladalo, že ide o človeka, ktorý však pomocou čiernej mágie dokázal zmeniť svoju podobu na kozu, tak ako sa to hovorí v miestnych legendách. Aj pre silné presvedčenie, že v tomto trestnom čine úradovala aj mágia, došlo k jej zaktnutiu. je jasné, že skutočný páchateľ zrejme vzal nohy na plecia, ale ak sa predsa len podarilo využiť čiernu mágiu, je nesporné, že počas výsluchu sa polícia nič nedozvedela.

V spojitosti s prípadom sa hovorilo o veľmi slabom vzdelaní nigérijskej polície, ktorá síce zastupuje zákon, no sama má rezervy, alebo vyzdvihuje mágiu nad skutočný život. Neskoršie stanovisko nigérijskej polície bolo, že kozu zadržali (a umiestnili do cely) len z dôvodu, aby sa prihlásil jej majiteľ.