53 ročná babička z Texasu porodila vlastné vnúčatko

Tracey Thompsonová, 53 ročná žena teraz už v menopauze, sa rozhodla pomôcť svojej dcére, ktorá nemohla otehotnieť. Pomocou asistovanej reprodukcie však existovala nádej, ako dať svojej 28 ročnej dcére najkrajší darček, aký mohla. V stredu 6. januára porodila zdravé dievčatko a hoci je oficiálne jej vnučkou, je zároveň aj jej dcérou. Jej dcéra Kelley McKissack s manželom podstúpili viacero pokusov o otehotnenie.

Dieťatko v rukách

Prirodzenou cestou sa nedarilo spojiť vajíčko so spermiou a jediná šanca bola asistovaná reprodukcia, proti ktorej na Slovensku nedávno chceli bojovať pomätené mysle, predkladatelia zákona z politickej strany KDH. Ani táto jediná šanca otehotnieť sa však dlhodobo nedarila. Pomoc však existovala priamo v rodine. Rozhodla sa priamo matka zúfalej Kelley. Od páru lekári získali vajíčko a spermiu, a to vložili babičke do maternice. Pomocou stimulácie hormónmi sa vytvorilo ideálne prostredie a mohol sa vyvinúť nový človek, ktorý nesie rovnaké gény, akoby sa narodilo priamo svojej mamičke. Dieťa sa volá Kelcey, čo je kombinácia mien oboch mamičiek.

Choré stredoveké mysle môžu protestovať
Hoci Biblia nehovorí jediné slovo o niečom takom a podobne, ako zákony a rôzne iné náboženské nemenované knihy si ich každý vykladá po svojom, neexistuje nič, čo by bránilo o zachovanie potomstva a vynosenie dieťaťa. Vajíčko a spermia bola mladého páru. Spojené vajíčko a spermia potrebovali len priestor, v ktorom ako jedinom sa dokáže z tohto spojenia vyvinúť aj plod a dieťa. Nejde ani o klonovanie a ani o nič podobné. Práve naopak, ide o výnimočný prípad toho, ako sa snažila ešte ako 52 ročná Tracey pomôcť svojej zúfalej dcére a poskytla v prenesenom slova zmysle priestor pre dozretie a vývoj vajíčka v dieťa.