Ako pridať web stránku do Google vyhľadávania?

Jedna z prvých otázok, ktoré zaujímajú každého autora prvej webovej stránky, či vôbec internetových projektov, je, ako sa vlastne dostať do Google. Google treba chápať ako nástroj, ktorý sa vyvíja dlhé roky, má nevyčísliteľnú cenu a podieľali sa na ňom kapacity rôzneho druhu. Jednoduché vyhľadávanie je len špička ľadovca toho, čo bežný spotrebiteľ od značky očakáva. Google má totiž nástroje na správu a kontrolu tržieb, návštevnosti, správu a manažovanie reklamných sietí, rôzne doplnky a nástroje pre majiteľov stránok. Hovoriť, že vieme ako Google funguje, je trúfalé. Nájdeme aj napriek tomu veľa takých, čo poznajú zaručený recept a snažia sa na tom zarábať. Ak by sme však naozaj vedeli, ako Google funguje, zrejme by sme tu neboli a pracovali by sme niekde celkom inde.

Google vyhľadávač

Ten základ však môžeme vedieť a chápať. Tento článok chce ale priniesť rýchlu odpoveď na otázku, ako sa vlastne do Google dá dostať. Je rok 2016, ktorý nasledoval po roku 2015 a aj preto je odpoveď oveľa jednoduchšia, než kedysi dávno. Dnes chce každý všetko hneď, tak poďme na to.

Automaticky

Bez veľkej práce stačí, ak o novej stránke, respektíve o novej webovej adrese na doméne či poddoméne, niekde píšete. Google si odkaz na nové stránky nájde sám. Nesmie byť však blokovaný jeho prístup na tieto stránky. Pomáhajú lepšie hodnotené katalógy, či zmienka v nejakom článku, klikateľnom komentári. Stačí jeden odkaz na viditeľnom (pozor: viditeľné pre Google, je jedno ako veľmi viditeľné pre návštevníka) mieste a stránky už v Googli sú.

Ručne

Úmyselne dostať stránky do Google je tiež celkom jednoduché. Opäť platí získanie spätných odkazov z iných vašich stránok, prezentácia nového projektu vo vašom blogu, prípadne prezentácia o novej stránke niekde, kde je to vhodné a vítané. Nuž a určite rovno stránky zaregistrujte vo formulári:  https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?continue=/addurl&pli=1

Čo určite pomôže

Na lepšie pozície v Google vyhľadávaní a jeho výsledkoch potrebujete mať poriadny obsah. Pravdivý a gramaticky správny. Potrebujete, aby sa o vás pozitívne hovorilo a nelinkovali na vás napríklad pochybné stránky a stránky pre dospelých s podivným obsahom. Úprimne, ťažšie to budete mať určite aj v prípadoch, kedy na doméne www.uzasnytentosvet.sk chcete predávať virtuálne sídlo firmy Bratislava, ktoré nazývate Produkt MK00015. S takýmto fungovaním ani eshop, či stránky spúšťať vôbec nemusíte. Ani názov a ani doména nemajú súvis s tým, čo ponúkate a tak to budete mať ťažšie. No určite nebudete celkom stratení.