Totál-mega-akčný film z pohľadu prvej osoby, Hardcore Henry

Na film naozaj neuveriteľné tempo a jeho pôvod naozaj nie bežný. Z Ruska k nám o 5 týždňov dorazí Hardcore Henry, ktorý podľa niektorých zdrojov pôvodne nemusel do našich končín vôbec doraziť. S pomocou ľudí na webe a miernym americkým pričinením sa film dostáva aj k nám. Azda najväčší ohlas vzbudili viac ako zmienky o filme ukážky na videoportáloch. Ukázali totiž, čo filmová novinka Hardcore Henry s naozaj neobyčajným názvom, je. Poriadnou akciou nabitý dej z pohľadu jednej osoby po celý čas filmu bez prestrihov do iných scén a niekam mimo hlavnú postavu. Týmto sa film podobá na počítačové hry, ktoré tým, ako hráča prevteľujú do dejiska bojov a pohľad má byť tým pádom pohľadom hráča samotného, čiže filmový divák má takýmto spôsobom celkom iný dojem pri jeho sledovaní. Na niečo také nie je filmový fanúšik pripravený, preto už je teraz otázne, či majú pri zaužívaných pravidlách takéto pokusy šancu.

Hardcore Henry

Napínavé a akčné

Hlavnou postavou je Henry, ktorý sa prebúdza po zvláštnom zákroku. Jeho žena mu zachránila život, zachránila jeho telo, zaistila mu návrat medzi živých, no kým si stihne spomenúť, kto blonďavá kráska naozaj je, je po úniku unesená. Henry sa púšťa do jej hľadania, keďže hlavne to mu v tej chvíli dáva zmysel. Hlavný hrdina vidí presne to, čo vidí každý jeden divák filmu. V nezastaviteľnej lavíne úderov, bitiek, streľby, pádov a rýchlej jazdy, má Henry na prvé počutie jednoduché úlohy. Zneškodniť všetkých nepriateľov, mafiánskeho šéfa a oslobodiť mimoriadne atraktívnu blondínku, ktorá je zhodou okolností jeho žena.

Film má pre zvýšenú mieru násilia a vulgárností neprístupnosť do 15 rokov. V USA má rating R. Na Slovensku film uvádza Bontonfilm už 21. apríla 2016