SandeeART, umelecká sada a kreslenie farebným pieskom

Na každej dovolenke na Kapverdských ostrovoch sa stretnete s ich tradičnými obrazmi, ktoré sú tvorené čiernym sopečným a plážovým koralovým pieskom, či zmesou piesku z rôznych pláží. Piesok dokáže vo svojej farebnej odlišnosti tvoriť naozaj krásne diela. Samozrejme, na prvom mieste je autor samotný. Celkom iný level kreslenia pieskom dosiahli Slováci, ktorý dokonca držia patent na špeciálnu techniku, pomocou ktorej môžete pieskom kresliť a vytvárať umelecké diela. Startup, ktorý sa momentálne snaží preraziť celosvetovo, pochádza zo Žiliny a pod názvom SandeeART existuje len krátko. Napriek tomu je na svetle sveta už niekoľko rokov, počas ktorých kreatívnu sadu jej tvorcovia opakovane testovali a používali v kreatívnych dielňach medzi deťmi aj profesionálnymi umelcami. Ak také niečo má úspech na takejto pôde, má šancu uspieť aj u ostatných.

SandeeART

Pravidlá sú jednoduché
Dosiahnuť zaujímavé diela nie je náročné. Základom je niekoľko farebných odtieňov piesku, ktorým sa dostáva konkrétna farba na lepiacu plochu sololitovej tabuľky. S farebným pieskom je možné narábať pomocou gravitácie, či fyzického kontaktu, alebo dokonca aj opatrne malým štetcom, kedy docielite eštelepšie detaily. Na tabuľku si nekreslíte obrázok a jednotlivé časti obrázku vyrežete priloženou malou čepieľkou. Následne takto vyrezané časti postupne odlepujete a zasypávate farebným pieskom. Toto však nie je jediný spôsob práce s kreatívnou sadou. Pokojne však môžete odlepiť separačný papier naraz z celej tabuľky a kresliť pieskom priamo na celú lepiacu vrstvu.

Kým v týchto dňoch oficiálne štartuje, zajtra môže byť všade
Prostredníctvom stránok IndieGogo, kde už vyrástlo viacero zaujímavých projektov, technologických inovácií, ba dokonca prostredníctvom týchto stránok podporili fanúšikovia filmu už nejeden skutočný filmový počin, prezentuje sa aj SandeeART. Týmto projektom tak siaha na šancu zaujať ľudí na celom svete a zároveň tým získať aj prvých majiteľov rôznych sád. Veríme, že SandeeART nezostane len na: https://igg.me/at/sandeeartale rozšíri sa aj prostredníctvom svojich stránok: www.sandeeart.com už ako hotový produkt aj priamo k nám. Doteraz sa totiž so sadou stretávali len umelci a dielne, či deti zo Žiliny. Držme im teda palce.

Ďalšie miesta, kde sa dá nájsť viac:
FB stránky: https://www.facebook.com/sandeeartoriginal/
Instagram: https://www.instagram.com/sandee_art/
Twitter: https://twitter.com/sandeeart