Vychádza špeciálna zberateľská kniha o Karolovi Duchoňovi s LP platňou

Karol Duchoň a jeho odkaz, to je niečo, čo ani nie je nutné veľmi približovať. Napriek tomu, že zomrel v roku 1985, zanechal po sebe mnoho skladieb, ktoré aj dnes poznajú všetky generácie, hoci nespieval pre deti. Talentovaný spevák a skvelý hlas zomrel vo veku 35 rokov a tento rok by oslávil 70. Práve pri tej príležitosti sa bude konať veľký spomienkový koncert, no rovnako tak vychádza aj špeciálna zberateľská kniha.

Limitovaná, čiže s číslom

Zberateľské produkty sú aj knihy. Staré, podpísané autormi, alebo prvé vydania vzácnych kúskov, sa šplhajú cenovo vysoko vždy v rámci zaujímavých aukcií. Ak je kniha číslovaná a má zaujímavý obsah, je odkázaná na to, aby sa o nej hovorilo ako o zberateľskej knihe. Tá o Karolovi Duchoňovi nenesie jeho meno, ale vychádza pod menom Posledný bohém. Predáva sa celkovo 400 kusov, pričom každý záujemca si môže vybrať konkrétne číslo. Podľa informácií uvedených na portáli kniznenovinky.sk, kniha vyjde a dostane sa k svojim majiteľom v apríli 2020. Vydanie zdá sa zatiaľ neohrozuje koronavírus.

Čím je kniha zaujímavá?

Jej cena bude 239 EUR, čo pochopiteľne nie je úplne bežne dostupné čítanie. Zrejme sa tak kniha stáva záležitosťou naozaj silných fanúšikov speváka. Zároveň ľudí so zmyslom pre umenie, konkrétne to literárne. Sú tu tiež iní umelci, a samozrejme zberatelia. Tí môžu oceniť prácu kníhviazačstva, spracovania materiálov, ale tiež prídavky. Ako komplet, alebo set, totiž kniha obsahuje aj LP platňu so siedmimi skladbami na každej strane.

Karol Duchoň

K tomu rukavice, aršík známok s kupónmi s podobizňou speváka vo farebných variantoch, alebo zľava na zakúpenie lístkov na plánovaný koncert. Vzhľadom na mnohé obmedzenia pre koronavírus je však naozaj otázne, či sa samotný koncert naozaj bude konať v dnes medializovanom termíne 26. apríla 2020.

Zdroj:  Magazín a luxusnakniznica.sk