Chodník v korunách stromov a rozhľadňa nad Bachledovou dolinou

Známe lyžiarske stredisko už nejaký čas láka aj na novšiu atrakciu, ako len na svahy využiteľné pre lyžovanie. Chodník korunami stromov je miesto, ktoré postavili práve preto, aby človeku ponúkli neobyčajný priestor na poznávanie miestnej prírody. Návštevník sa ocitá v inej výške, než je bežné, vidí stromy z hora, alebo sa stretáva priamo zoči-voči s ich vrcholkami. Chodník v korunách stromov vedie priamo nad les na miestnom hrebeni a pokračuje do vysokej konštrukcie točivej veže, ktorá siaha do výšky 32 metrov.

Zaujímavosti o rozhľadni na Bachledke

Rozhľadňa sa nazýva oprávnene chodníkom v korunách stromov. Jej prvá časť začínajúca od hlavného vstupu, totiž vedie práve do lesa medzi stromy, či priamo nad ne. Siaha miestami do výšky 24 metrov. Chodník je zároveň náučný, zobrazuje dreviny, predstavuje ich život a to v slovenčine, aj v angličtine. Prospekty sú na začiatku dostupné aj v poľskom jazyku. Mimo klasickú trasu je tu aj pár vylepšení v podobe priechodu cez brvno na reťaziach pod ktorým je vidieť slušnú výšku a ešte jedno z miest, ktoré si môžete prejsť s miernou dávkou adrenalínu.

Veľká veža je točivá s miernym sklonom a postupne vás bez ťažkostí dopraví až celkom hore. Z nej je naozaj krásny výhľad na východnú časť Vysokých Tatier, ale aj na širšie okolie až do Pieninského národného parku. Trochu adrenalínu prinesie prechádzka po napnutej sieti celkom na vrchole.

Areál je prístupný všetkým

Celý priestor je prístupný pre starších návštevníkov a aj tých najmenších. Kočíky sú povolené, no oficiálne stránky prevádzkovateľa uvádzajú aj možnosť zapožičania kočíka, napríklad ak sa rodina nevybavila kočíkom pre najmenších členov rodiny. Myslia aj na majiteľov psov. Na vyhliadku nemajú umožnený prístup, ale sú dostupné bezplatné zálohované koterce, kde sa dajú psy ponechať. Zakázané je v celom areáli fajčiť a vstupovať v nevhodnej obuvi akou sú lyžiarky, mačky a podobne. Nevpustia vás ani s lyžami, hoci by boli nesené v rukách.

Pozor na:

  • Nepriaznivé počasie. Býva tu veterno. Chce to dobré oblečenie a zabezpečenie aj najmenších v prípade, ak sú v kočíku.
  • Celková dĺžka vyhliadky je 1234 metrov. Zabudnite na šľapky, či ležérne očakávanie toho, že si to skrátite nejakou skratkou. Je možné vyraziť na chodník a vynechať vyhliadku na veži. No ak raz vyrazíte na vežu, musíte rovnakú dĺžku aká bola nahor, absolvovať aj nadol. Teda cesta späť môže byť kratšia, ak sa spustíte miestnym toboganom, ktorý je inštalovaný priamo vo vnútri. Ten je za poplatok a nie je prístupný malým deťom, či dvojiciam.
  • V celom areáli je zakázané fajčiť