Najnovšie vydanie všetkých kníh série Harry Potter nazvime luxusným

Slovenské vydavateľstvo IKAR, ktoré nám pred 20 rokmi priniesli slávnu knižnú sériu Harry Potter v slovenskom jazyku, po dvoch dekádach vydáva tieto knihy opäť. Ako komplet, ktorý nás v jednom dizajne prevedie od jednotky po sedmičku, no zároveň aj ako umelecké dielo, či objekt zberateľskej túžby. Medzi HP fanúšikmi je tematika jednoducho vec vášne a štýlu. Mať doma všetky knihy je jedna vec, no mať doma aj ilustrované verzie od Jima Kaya, to bola vec akejsi fanúšikovskej cti.

Harry Potter novy

No keď sa čitatelia mohli dozvedieť, že mimo klasický set brožovaných kníh v červenej kazete, ktorý poznáme z posledných dvoch rokov v predaji, sa objaví aj niečo nové, takáto informácia nenechala nikoho z „potterfanov“ na pokoji. V novembri vychádza komplet, ktorý bude iný ako predošlé vydania. Aj preto, že jeho základná maloobchodná cena bude rovných 90 EUR. Možno adekvátne k tomu, že tieto knihy sa osobitne nebudú dať kúpiť. (pravdepodobne)

Harry Potter v novom šate

Všetkých sedem kníh sa od novembra objaví v spoločnej škatuli. Všetky príbehy v jednej kope v špeciálnom luxusnejšom vydaní a s grafikou, ktorú sme doteraz nemali možnosť vidieť nikde. Jej autorom je ilustrátor Adrián Macho. Kto pozná jeho tvorbu z detskej tvorby, všimne si onú podobnosť, respektíve akýsi autorský podpis. Nový Potter je plne farebný, s peknou fantáziou a scénami, ktoré sú nám veľmi dobre známe z popisu z knihy, či rôznych iných vizuálnych podôb.

Všetky knihy sú umiestnené v tvrdej škatuli s vyobrazením Expressu a sovy. Z jednej strany je viac červenší. Samotné knihy sú hnedé v rôznych odtieňoch hnedej. Zaujímavá bude aj predsádka knihy a aj jej materiál. V predaji ju budú mať všetky dobré kníhkupectvá. Aj tie známe, ako martinus.sk a bux.sk.