V októbri vychádza záhadná novinka Smršť od spisovateľa Jozefa Kariku

V októbri sa na nás dovalí niekoľko zaujímavých knižných noviniek. Vzhľadom na blížiace sa Vianoce sa ani nemôžeme čudovať. Vďaka predpredaju vieme o Lucii Saskovej a jej novinke Unesená, ktorá sa nezvyklo objavila v predpredaji o niečo skôr. Výrazne skôr sa objavuje aj Ikabog od J.K.Rowlingovej, hoci vychádza až v decembri.

smršť karika

Dnes sa však dozvedáme ešte o jednom prekvapení. Všetci tí, čo sledovali stránky samotného autora to síce vedeli, no my ostatní nie. Na jeseň bola pripravovaná novinka Jozefa Kariku. Smršť, ako znie jej názov sa tentoraz nebude vracať do 90tych rokov, ale načrie tak ako v knihách Priepasť a Trhlina do hororovej napínavej tematiky.

Jozef Karika a jeho Smršť

Smršť je príbehom hrdinov ocitajúcich sa na pohraničí Poľska a Slovenska v miestach, kde sa niekoľko krát za rok objaví jav známy ako halný vietor. V Poľsku tak nazývajú vietor, ktorý sa bez varovania dovalí, pôsobí deprimujúco, ovplyvňuje hlavy a myseľ ľudí a núti ich robiť zlé veci. Stúpa agresivita, zlosť, vyhrocujú sa spory, a celkom sa menia ľudia, na ktorých má vplývať zlo z tohto vetra. Všetko však oveľa viac zamotáva starena, ktorá sa v noci ľuďom zjavuje, ale jej výskyt si nikto nevie vysvetliť. Nie je totiž človekom z mäsa a kostí, alebo sa len… Kniha zaujme už pri čítaní popisu, názvu a teší nepochybne každého, čo vždy rád siahne po dielach Jozefa Kariku.

Čerstvo sa objavuje v predobjednávkach obchodov BUX.SK a Martinus.sk.

Vianoce budú knižný masaker

To, že Slováci nečítajú, tvrdia len novinári aby zaujali. Alebo tí, čo sa pozrú na mládež a vidia im mobily v rukách. Slovenský národ číta a to dosť. Populárni autori zo zahraničia alebo Slovenska nepatria medzi neznámych. Veď mnohí poznáme Michaella Connelyho, Dominika Dána, Stephena Kinga, aj Jozefa Kariku, Mareka Zakopčana, a medzi neznámych nepatrí ani Pavel Hirax Baričák. Keď známe meno vydáva knihu pred Vianocami, je to takmer streľba na istotu. Kniha sa totiž ocitne v nákupnom košíku mnohých, ktorí vedia o záujmoch svojich blízkych. Je darčekom, ktorý prinesie radosť s veľkou istotou. Za predpokladu že si sa neobjaví rovnaký nápad aj u ďalších členov rodiny. Vianoce sa o nás pobijú. Je ešte otázne, čo všetko si na nás vydavatelia pripravia, pretože toto nie je všetko. Tie možno ešte väčšie prekvapenia si niektorí nechávajú ako naozajstné prekvapenia.