Vysoké Tatry ako dôležitá súčasť krásnej knihy Filmové miesta 2

Úspešná a jedinečná kniha Filmové miesta 1 zaujala ešte v novembri 2021. V roku 2022, presne rok od vydania prvej knihy, vychádza kniha druhá. Kým aj v prvej sa objavili Vysoké Tatry, v druhej pokračujú s takými miestami ako okolie Východnej, štíty, plesá, Štrbské pleso, ale zmienku tu má aj Lomnické sedlo, alebo Velické pleso v okolí Sliezskeho domu. Sliezsky Dom je pritom známy 4* hotel na krásnom mieste s jedinečným výhľadom. Zaujme celoročne. Celé prostredie Tatier má ešte ďalšie zmienky. Tatrám tak dáva iný rozmer. Koncept knižnej série Filmové miesta môžu Tatrám naozaj pomôcť. Niektoré miesta môžu byť vďaka knihe o trochu zaujímavejšie, než boli včera.

Vysoké Tatry Velické pleso

Kniha Filmové miesta 2 uvádza, že sa práve tu nakrúcal jeden indický film, ale tiež netflixový seriál Marco Polo. V obchode BUX.sk je však už v popise knihy spomenuté a prezradené, že sa budeme môcť dočítať aj o lokalitách z iných filmov a blízkych Vysokým Tatrám. Napríklad taký Gerlachov, ale aj Poprad s jeho letiskom. Potom je to už len na skok do krásnej Spišskej Soboty, ktorej sa kniha rovnako tak venuje.

O čom je kniha Filmové miesta 2?

Nadšenci filmu a cestovania po Slovensku môžu opäť oslavovať. Filmové miesta 1 znamenali malú revolúciu, keďže nič podobné sme tu nemali. Kniha Filmové miesta 2 je v niečom iná. Svoj úvod viac zameriava na pozadie filmu, jeho výroby, úlohy lokačných manažéroch, filmových architektov a ich význam pre film, či výsledok. Knižka prechádza po celom Slovensku, sprevádza nás po miestach, kde sa nakrúcali scénky filmov, vo filmoch sa môžu opakovať, alebo zaujali aj autorov hudobných klipov, či seriálov.

Plne ilustrovaná kniha je už v predporedaji a vychádza 7. novembra. Knihu si môžete kúpiť na BUX.sk. Projektu sa venujú hlavne stránky www.filmovemiesta.sk