Vychádza unikátna autobiografia Karel Gott: Má cesta za štěstím

Jedna z najočakávanejších kníh tohto roka je nepochybne tá o Karlovi Gottovi. Jej autorom je pritom samotný niekoľkonásobný slávik Karel Gott, spevák, ktorého odchod zasiahol viac ako len Česko a Slovensko. Posledné dielo slávneho speváka vychádza s oneskorením. Českej republike je to práve dnes, 14. júla pri príležitosti spevákových nedožitých 82. narodenín. Na Slovensku sa kniha objaví už o niekoľko dní. Unikátne dielo, ktoré v sebe zahŕňa viac ako 700 strán, 1800 fotografií a množstvo detailov o jeho súkromí, živote medzi hviezdami, koncertovaním a o cestách po svete, je práve dnes predstavené aj v zaujímavom videu.

Vinyl a gramofón

Karel Gott: Má cesta za štěstím a predstavenie knihy vo videu

Video, ktoré pri príležitosti vydania knihy, vzniklo v spolupráci s niektorými priateľmi samotného Karla Gotta, pôsobí príjemne. Prezentuje knihu, niekoľko jej stránok, príbehov aj jej emóciu. Videom nás sprevádza Libor Bouček a na záver sa objaví aj samotná Ivana Gottová. Z knihy nám čítajú Miroslav Donutil, Jiří Bartoška, Oldřich Kaiser, Vojtěch Dyk a ďalšie známe osobnosti. Takmer polhodinové video ku knihe pristupuje uctivo a zároveň nám dáva jasnú predstavu o tom, čo od knihy z pohľadu čitateľa očakávať.

Krásne obsahovo bohaté dielo je prierezom jeho osobného života aj toho verejného. Odhaľuje mnoho tajomstiev a rovnako tak prináša pohľad na rôzne obdobia, trendy a spomienky dávne, aj tie nie až tak minulé. Poodhaľuje pozadia niektorých skladieb, koncertovania, svojich priateľov, priateľky, zahraničné cesty, aj príbehy, ktoré sme sa dosiaľ nemali odkiaľ dozvedieť a čítať o nich. To najrozsiahlejšie dielo, priamo z pera samotného maestra si môžete zakúpiť aj na bux.sk.

Knihu nájdete na tomto odkaze.