Spisovateľka Lucia Sasková pripravila na rok 2021 novinku Obvinená

Lucia Sasková je úspešná slovenská spisovateľka, ktorú nie je nutné veľmi predstavovať pravidelným čitateľom. Zaujala verejnosť najmä ťažkými témami a nie jednoduchým príbehom, či osudom hlavnej postavy. Na verejnosť prišla so známou sériou Zlatokopka, ako aj knihou Prostitútka. Samozrejme, nejde o rozprávanie z vlastného života, ale stretla sa s ľuďmi, ktorí jej povolanie priblížili. Podobne tomu bolo aj pri rôznych špeciálnych osudoch postáv neskôr. Aktuálne sa blíži vydanie jej novinky s názvom Obvinená.

Sasková, Obvinená 2021 kniha

Kniha tak pokračuje v sérii jednoduchých jednoslovných názvov, ktoré ako prídavné meno stačí samo za seba v ženskom rode. Aj obálka je podobná na tie doterajšie. Tentoraz je ňou žena na čiernom pozadí so špinou na tvári. Zaujímavá však je aj svojim obsahom a aktuálnou ponukou, v ktorej je možné získať knihu s podpisom autorky. Na bux.sk je táto ponuka uvádzaná ako limitovaná.

Anotácia knižnej novinky:

Hlavná hrdinka sa ocitá na psychiatrickej klinike na treťom poschodí, z ktorého sa väčšina pacientov nikdy nedostane, keďže je vyhradené pre najťažšie prípady. Kedy a ako sa tam ocitla? A najmä prečo? Netuší. Má nesmierny strach z ľudí, dostáva záchvaty paniky, trpí depresiou a agresívne správanie jej nedovoľuje racionálne myslieť. Lekári sa jej snažia pomôcť, no ona nie je schopná spolupracovať. Časom sa dozvedá, že je obvinená z najťažšieho zločinu – z vraždy. Vôbec si nespomína, že by ju spáchala, a tak má jediný cieľ: rozpamätať sa. Kto je tajomný muž, ktorý stáva v noci pod jej oknom? Ako sa dostane z oddelenia, odkiaľ niet návratu? A nájde sa niekto, kto uverí, že je nevinná a na psychiatriu vôbec nepatrí?

Dôležité informácie:

  • Kniha má 280 strán
  • Vychádza 12.10.2021
  • Autorka: Lucia Sasková
  • Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ, a.s.