Slovenské fantasy Linda a kľúč od Andary: kniha pre deti, mladých, aj…

Apríl 2021 prináša nový prírastok na domácej scéne fantasy literatúry. Novinka Linda a kľúč od Andary vychádza vo vydavateľstve Maxim, ktoré už zaujalo napríklad sériou Spoločenstvo od Laury Ensi. Tentoraz to bude príbeh, ktorý bude mať ďaleko od čarodejníc a kúziel. Linda je obyčajným dievčaťom, ktoré vyrastá len s otcom, no obyčajným bude len dovtedy, než sa jej len náhodou podarí otvoriť priechod do iného sveta. V ňom zisťuje niečo o svojej minulosti, ale najmä o minulosti svojej mamy. Celý život si myslela, že od nich odišla, no nakoniec to môže byť celkom inak. Za poznaním pravdy sa vydá v neznámom svete, v ktorom sa kedysi pohybovala aj práve je mama. Pri hľadaní odpovedí na mnoho jej otázok sa však mení a Linda, rovnako ako celý svet Andary. Lindu totiž neženie chuť po moci, ale túžba nájsť mamu. A práve preto sa jej Andara rozhodne pomôcť.

Linda z Andary grafika

Pozoruhodné a originálne fantasy ako kniha aj e-kniha

Majitelia čítačiek a aplikácií na čítanie EPUB, MOBI, alebo PDF formátov elektronických kníh (napríklad taká Kindle Reader) si už môžu niekoľko dní čítať elektronickú verziu knihy. Linda a kľúč od Andary sa ako papierová tlačená v tvrdej väzbe objaví na trhu okolo 14. apríla. Čitateľov určite zaujme zaujímavá obálka, neopakovateľný príbeh a hoci sa v ňom nachádza mnohé nadprirodzené, zväčša jednotlivé prvky vychádzajú z prírody, živlov a vzťahu Andarčanov k prírode ako takej. Vo všetkom majú prsty štyri základné živly a vďaka nim je možné takmer čokoľvek. Štyri. Alebo je ich viac?

Dobrodružné fantasy, kniha pre mladých, pre deti, aj pre tých, čo sa cítia mladí a radi si prečítajú niečo napínavé, fantastického žánru, poteší nepochybne aj tým, že ide o slovenské dielo zo slovenského prostredia. Poukazuje na niekoľko keltských zvyklostí, ktoré nám zostali do dnešnej doby a hoci ide o fantasy, stále príbeh nepostráda logiku. Knižka je v predaji v každom dobrom kníhkupectve a elektronická kniha napríklad na martinus.sk a bux.sk.

Kniha má aj svoje oficiálne stránky naandara.sk