Hydrotour bude lietať do Bahrajnu priamym letom z Bratislavy

Ako uviedol portál Zaujímavé novinky ZN.SK, slovenská cestovná kancelária Hydrotour zaujala novinkou, spustením celkom novej destinácie, aká nemá zatiaľ obdobu. Pre mnohých Slovákov tak bude Bahrajn celkom veľkou novinkou. Malá ostrovná krajina v Perzskom zálive sa nachádza v blízkosti Kataru, Ománu a Saudskej Arábie. Zaujímavá je predovšetkým okruhom, na ktorom sa jazdí Veľká cena Formula 1 počas jarnej jazdeckej sezóny. V tom čase sa tam však Slováci nedostanú, keďže ostrov je vtedy mimoriadne drahý. To, čo nás môže zaujímať je fakt, že Bahrajn je mimo Veľkej ceny F1 cenovo dostupný a naozaj zaujímavý.

Čo sa o Bahrajne oplatí vedieť?

Bahrajn je ostrov plný zaujímavých príbehov, fascinujúcej histórie a nádherných prírodných scenérií. Jeho bohatá kultúra a dedičstvo spolu s modernými architektonickými divmi tvoria unikátnu kombináciu. Pre každého návštevníka tu existuje niečo, čo ho nadchne a osloví. Ak túžite po objavovaní histórie, kultúry a prírody, Bahrajn je miestom, ktoré určite stojí za návštevu.

  1. Historický a kultúrny význam:

Bahrajn má dlhú a bohatú históriu, ktorá siaha až do staroveku. Bol osídlený už pred tisícmi rokov a stal sa dôležitým obchodným centrom medzi Východom a Západom. Ostrov je domovom mnohých archeologických nálezísk, ako napríklad Dilmunské mesto a Qal’at al-Bahrain, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tieto miesta poskytujú fascinujúci pohľad do histórie a kultúry regiónu.

Bahrain

  1. Perly a tradícia:

Bahrajn je známy ako „Perlový ostrov“ a mal by svoje miesto v histórii vďaka svojmu bohatstvu perál. Po stáročia boli perly z Bahrajnu cenené po celom svete. Dodnes je možné vidieť výrobu tradičných perlových šperkov a navštíviť múzeum perál, ktoré ponúka pohľad na túto výnimočnú časť miestnej kultúry.

  1. Moderná architektúra:

Bahrajn je aj miestom úžasnej modernisticko-architektonickej scény. Jeho panoráma je zdobené mrakodrapmi a unikátnymi stavbami. Symbolickou ikonou ostrova je Bahrain World Trade Center, ktorý je známy svojimi veternými turbínami osadenými na fasáde budovy.

  1. Prírodné poklady:

Okrem svojej histórie a kultúry Bahrajn ponúka aj krásnu prírodu. Ostrov je obklopený azúrovým Perzským zálivom, ktorý láka návštevníkov na slnečné pláže a vodné športy. Bahrajn je tiež domovom mnohých morských vtákov a vodných živočíchov, ktoré sú obľúbeným miestom pre ornitológov a prírodných nadšencov.