Hviezdne vojny 7: Sila sa prebúdza so slovenským dabingom

Nestáva sa bežne aby absolútna novinka dostala hneď aj dabing. Sú zástancovia pôvodných znení, aj zástancovia dabingu. Prevažne deti, rodiny s deťmi a ľudia, ktorí si prídu film vychutnať rovno bez starostí a chcú vidieť dej, nie len spodnú časť s titulkami a namáhať tak oči ich čítaním. Hviezdne vojny Epizóda 7, na ktoré sa tak veľmi tešíme zrejme viacerí, prinesú slovenský dabing už počas premiéry. Film sa prekvapivo objaví dokonca o niečo skôr u nás, než v USA.

Star Wars obrázok

Potešujúce však je aj to, že ako už bolo na viacerých miestach medializované, objaviť sa v ňom má aj niekoľko pôvodných postáv. Scenár je však postavený na tom, že aj vo filme je reálny časový odstup v presne rovnakom rozsahu ako je aj u hercov v realite. Čiže zhruba 30 rokov.

Neuveriteľné, predpredaj zabral
Nestáva sa bežne, že sa ešte pred vydaním filmu spúšťa predpredaj lístkov. Hviezdne vojny Epizóda 7 síce s premiérou tesne pred Vianocami má ešte dostatok času, avšak pred dvoma týždňami spustený predpredaj priniesol zaujímavé číslo. Podľa magazínu ZN.SK totiž len do dnes má celkovo 3300 predaných lístkov a to dokonca aj napriek tomu, že bežný fanúšik ani netušil nič o možnosti predpredaja lístkov. Dá sa tak očakávať, že toto číslo ešte porastie.